Zostań prelegentem!

Pieniądze, sława … 
Tego Ci nie zaoferujemy. Jednak jeśli zdecydujesz się zostać prelegentem na WordUp Kraków, możesz liczyć na zainteresowanie społeczności WordPressa i byciem w niej rozpoznawalnym. A to oznacza znajomości, dyskusje, a nawet polecanie Cię jako specjalistę w dziedzinie, którą się zajmujesz.

Jeśli więc masz temat, którym chciałbyś się z nami podzielić, zapraszamy do zgłoszenia się za pomocą formularza na tej stronie.

Dobre rady dla prelegentów

  1. Zaplanuj swoją prelekcję na nie więcej niż 20 minut. WordUp to spotkania typu barcamp, nie konferencje naukowe. Dłuższe wystąpienia mogą nużyć uczestników. Jeśli masz temat na dłuższą prezentację, podziel go na 2 części, aby móc go przedstawić na 2 kolejnych spotkaniach.
  2. Przećwicz wcześniej swoją prelekcję. Dzięki temu będziesz wiedział, czy nie ma w niej pułapek, z których trudno wybrnąć. Kilkukrotne przećwiczenie wystąpienia pozwoli Ci nabrać pewności siebie i wyrobi „flow wypowiedzi”.
  3. Postaraj się o elementy graficzne na slajdach. Przykuwają i utrzymują uwagę prelegentów.
  4. Unikaj dużej ilości tekstu na slajdach. Słuchacze powinni skupić się na słuchaniu Ciebie, a nie na czytaniu slajdów.
  5. Przygotuj swoją prelekcję w taki sposób, aby również w wersji cyfrowej Twoja prezentacja była zrozumiała. Przeglądając slajdy, zadaj sobie pytanie, czy na ich podstawie będzie wiadomo, o czym mówi prelegent? Twoją prezentację za Twoją zgodą opublikujemy na stronie WordUp Kraków i na naszym fanpejdżu.
  6. Unikaj kodowania na żywo. Kodowanie jest fajne, jednak podczas prezentacji nie sprawdza się. Obniża uwagę użytkowników, a w przypadku wystąpienia problemów technicznych potrafi zepsuć całą prelekcję („Dziwne, wcześniej mi to działało”). Radzimy: zakoduj w domu, a efekt pokaż na slajdzie.

Przydatne linki

Wyślij zgłoszenie